ANA SAYFA
İLETİŞİM
 

 
 
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Online Ziyaretçi 3
Dün Ziyaret Eden 149
Bugün Ziyaret Eden 108
Toplam 89473
IP 54.159.50.111
 .: TÜKD Genel Başkanı Nazan MOROĞLU'na

2013-02-25

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi tarafından Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende Genel Başkanımız Türkiye'nin "ilk Kadın hukuku uzmanı" Av.Nazan Moroğlu'na "Onurlu Yaşam Ödülü"; Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından verildi.

22 Şubat 2013 Cuma akşamı gerçekleşen etkinliğin sunuculuğu tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem tarafından yapıldı.Nazan Moroğlu'nun yaşamından karelere yer verilen barkovizyon gösterisinin ardından konuşmalara geçildi. İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi'nde görev yapan Nazan Moroğlu'nun öğrencisi Av.Aylin Moralıoğlu, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Seren Baltan,İstanbul Hukuk Fakültesi'nden Nazan Moroğlu'nun sınıf arkadaşı Dilek Pamir, Prof.Dr.Nejla Arat, Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Selma Durak, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av.Aydeniz Alisbah Tuskan, Prof.Dr.Nermin Abadan Unat , kızı Zeynep Moroğlu Nazan Moroğlu'nu faklı yönleriyle, övgü dolu, çok güzel sözlerle anlattılar.Törene katılan anne ve babası izleyenlerin ilgi odağı olurken; Nazan Moroğlu'nun eşi Prof Dr.Erdoğan Moroğlu'nun eşine verdiği destek konuşmacıların tarafından önemle vurgulandı. Yurt dışında olduğu için törene katılamayan meslektaşı olan oğlu Dr.Seyfi Moroğlu gönderdiği video konuşmasıyla törene duygusal renk kattı. Genel Başkanımız Ödülü aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında : " ...Benim için bu Ödül birçok yönden çok özel bir anlam taşıyor.

Tabii ki her insan gibi çalışmalarının takdir edilmesi, ödüle layık görülmesi benim için de mutluluk verici. Ama çok yakın çevresi tarafından bunun sevgiyle ifade edilmesi ayrıca mutlulukların en büyüğü, işte bu ödül benim için çok özel.. Beşiktaş Kent Konseyi Başkanı Sayın İsmail Ünal’a ve yürütme kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. ..Ayrıca Hukukun bu denli itibarsızlaştırıldığı bir dönemde bu ödülün bir hukukçuya verilmesini çok anlamlı bulduğumu söylemek istiyorum.. Hele özellikle kadınların eşit yurt olarak görülmediği, adeta çocuk üretim aracıymış gibi, üç çocuk, sonra hızını alamayıp beş altı çocuk söylemlerinin ve teşviklerinin gündeme oturduğu bir dönemde, bu ödülün bir kadına verilmesinin ayrıca önemi olduğunu düşünüyorum. Ve bunu “hukuka, kadın erkek eşitliğine” değer verilmesi olarak görüyorum. Ülkem adına bir umut ışığı olarak nitelendirdiğimi de ifade etmek istiyorum...

Değerli dostlar, önce ülkem demek zorunda olduğumuz ve her birimizin kendi alanında Cumhuriyetin kuruluş felsefesini ve Atatürk devrimlerini yeniden yaşatmak için mücadeleye devam etmemiz gereken bir dönemi yaşıyoruz.. Eğer bu mücadelede benim de bir nebze katkım olabiliyorsa, bunu zamanımın büyük kısmını bu çalışmalara ayırmama destek veren, özveriyle bana bu ortamı sağlayan aileme borçluyum. ."dedi.

"Onurlu Yaşam Ödülü" geçtiğimiz yıl Uğur Dündar'a , önceki sene de Prof.Dr.Nermin Abadan Unat'a verilmişti.


 


Konu ile ilgili diğer haberlere aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz....


 


Moroğluna Onurlu Yaşam Ödülü


 
http://atasehircity.com/haber-10340-Nazan_Moroglu_odul_aldi.html


 Fotoğraflar için tıklayınız... .:Bu Haberin Resimleri
           
 .:Bu Haberin Dosyaları
 
 .: En Son Eklenenler
25 Kasım Kadına Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü Basın Açıklaması
TÜKD Basın Bildirisi
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin 22. Şubesi Yalova'da kuruldu.
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Basın Açıklaması Devrim Yasamız Medeni Kanun'un Yürürlüğünün 89. Yılı
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği 30 Ağustos Zafer Bayramı Basın Açıklaması
92. YILINDA LOZAN ANTLAŞMASININ ÖNEMİ
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Basın Açıklaması: Özgecan Davası, Türkiye’nin Davası
TÜKD Uzunköprü Şubesi kuruldu.
TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ ANAYASA MAHKEMESİNİN İPTAL KARARINA KARŞI BASIN BİLDİRİSİ
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLUYORUZ
LAİKLİK İLKESİ
Türkiye’de Kadının Matemi Bitmiyor
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği hükümeti, yasama organlarını, sivil toplumu ve vatandaşları kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak için harekete geçmeye ve birlik olmaya çağırıyor.
İZMİR ŞUBELER TOPLANTISI